Stroika ar skatu uz Londonu, Vilis Lācītis

Jāatzīst, ka pēdējos gados ļoti maz ko esmu lasījusi no mūsdienu latviešu autoru darbiem, tādēļ šī grāmata bija tāds kā sava veida eksperiments ar domu: “vai vispār ir vērts lasīt kaut ko no pēdējo 2 gadu laikā izdotās oriģinālliteratūras”.

Cik saprotu, autors gan nav “profesionāls rakstnieks”, taču šoreiz tas ir vērtējams drīzāk ar plus, nekā mīnus zīmi, jo stāsts pat savā būtībā paģēr nosacīti proletariātisku stāstījuma veidu un izteiksmi.
Katrā ziņā – man patika. Varbūt dažās vietās sižeta līnija šķita izslīdējusi no autora veselā saprāta kontroles, taču kopumā kā debijas darbs šis ir vērtējams visnotaļ atzinīgi. Turklāt jo īpašu lomu šis romāns  mūsdienu latviešu literatūrā ieņem tādēļ, ka ir viens no pirmajiem (kaut kas tur laikam jau bija ar Muktupāvelas Šampinjonu derību, taču tas bija sen un vairs nav patiesība:)), kas visnotaļ skarbi reālistiskā, taču arīdzan samērā literāri baudāmā veidā stāsta par pēdējo gadu latviešu ekonomiskās emigrācijas vilni. Kaut kur dzirdēju, ka būšot arī turpinājums. Noteikti gribēšu izlasīt.

Vērtējums: 3 no 5 zvaigznēm.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 3 zvaigznes, Latviski ar birkām , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s