Vienradzis, Airisa Mērdoka

Mērdokas “Zem tīkla” man pusaudža gados bija sava veida lūzumpunkts, kas diezgan pamatīgi satricināja manu toreizējo pasaules uztveri, varbūt arī tādēļ pēc vairākiem gadiem lasītā “Jūra, jūra” bija sava veida vilšanās, droši vien tāpēc, ka biju gaidījusi tikpat dramatisku iespaidu. Kaut arī grāmata, protams, ne tuvu nebija slikta. Līdz ar to es gandrīz vai māņticīgā apņēmībā līdz šim izvairījos no Mērdokas grāmatām (kaut arī filma “Airisa” mani laiku pa laikam uzrunāja dažādos TV kanālos un gluži vai mudināja paņemt kādu no viņas grāmatām – filma ir brīnišķīga, tiešām).
Beidzot saņēmos un sāku lasīt “Vienradzi”. Par laimi nekāda vilšanās nebija. Satricinājums arīdzan ne, taču to es arī negaidīju. Romāns ir mistērija ar detektīvstāsta cienīgām intrigām, taču interesantākais ir paši, niansēti izstrādātie, tēli, sižeta atzarojumi un mežģīņotās domas, kas grāmatas lasīšanu padara par sevī ievelkošu baudu.
“Vienradzis” mani iedrošināja un iedvesmoja meklēt vēl citas Mērdokas grāmatas. Nākamo labprāt izlasītu “Melno Princi”, par to daudz labu atsauksmju dzirdēts no paziņām, ar kuriem saskan literārā gaume.

Vērtējums: 4 no 5 zvaigznēm.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 4 zvaigznes, Latviski ar birkām , , , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s