The Paris Wife; Paula McLain

Romāns par Ernesta Hemingveja pirmo laulību – viņa sievu Hedliju. 20.gadsimta 20.gadi – pēckara bohēma Parīzē. Ja ir patikusi Vudija Allena filma “Midnight in Paris”, tad šī ir īstā grāmata, ar kuras palīdzību vēlreiz paviesoties apskurbušajā Parīzē, kur visi tik izmisīgi cenšas izdzēst no apziņas nesen pārdzīvotā kara šausmas.

Stāsts ir no Hedlijas skatu punkta. Šī ir daiļļiteratūra, tomēr autore ir veikusi pamatīgu izpētes darbu un centusies pieturēties pie vēsturiskajām patiesībām, respektīvi, darbojošies tēli ir reāli un arīdzan daudzi no aprakstītajiem notikumiem ir lielākā vai mazākā mērā patiesi vai vismaz ar realitātes atblāzmu. Grāmata sākas samērā raiti, atainojot Hedlijas un Hemingveja attiecību sākumu, viņa izmisīgo cīņu pašam ar sevi cenšoties tikt galā ar karā piedzīvotajām šausmām, vēlmi kļūt par atzītu rakstnieku, dzīvi salīdzinošā trūkumā (lai gan mums acīmredzot krietni atšķiras izpratne par dzīvi trūkumā toreiz un tagad), bohēmas burziņu Parīzē ar uzlecošajām un jau atzītajām literatūras zvaigznēm. Šis ir interesants ceļojums kopā ar galvenajiem varoņiem cauri Eiropai (un arī uz Kanādu un atpakaļ, kur piedzimst viņu dēls), sniedzot ieskatu tā laika sadzīvē, Hemingveja karjeras aizsākumos, ļaujot iepazīt viņa kaislīgo aizraušanos ar vēršu cīņām Spānijā. Taču pamazām grāmata no samērā vēsi aprakstoša vēstījuma pārvēršas smeldzīgā stāstā par mīlas trijstūri, kad Hedlijas un Ernesta laulībā kā tuva sievas draudzene ienāk Paulīne, kas vēlāk kļūst par Hemingveja otro sievu. Manuprāt, aprakstot Hedlijas laulības sabrukumu, autore ir spējusi noturēties uz trauslās šaurās līnijas, neiekrītot dzeltenajā pusē un atainojot skumjo stāstu saglabāt smeldzi, taču nevulgarizēt radušos situāciju un atspoguļot to ar cieņu.
Kopumā man ļoti patika, kas man pašai bija pamatīgs pārsteigums, jo par šo grāmatu es biju uzzinājusi, kā “must read” no daudziem amerikāņu dzīvesstila blogiem, kur tajā pašā laikā arī tiek ieteiktas tādas grāmatas, kuras man pat prātā nenāktu lasīt, kā arī pats Hemingvejs man nekad nav bijis tuvs autors, lai arī tas bija viens no iecienītākajiem mana tēva rakstniekiem, tomēr mums kaut kā “nesaskanēja” ar viņa grāmatām. Taču tagad ir pagājuši jau daudzi gadi, kopš pēdējoreiz turēju rokās kādu Hemingveja darbu un varbūt ir pienācis īstais brīdis, to atkal pievienot lasāmo grāmatu kaudzei uz sava naktsskapīša.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 5 zvaigznes, Angliski ar birkām , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

5 Responses to The Paris Wife; Paula McLain

  1. Lasītāja saka:

    Šī izklausās pēc grāmatas, ko es arī kādreiz gribētu izlasīt.

  2. Evija saka:

    Man patika “Midnight in Paris”, izklausās, ka šī varētu būt laba grāmata. Jau pierakstīju lasāmo grāmatu sarakstā. 😉

  3. Atbalsojums: Where’d you go, Bernadette; Maria Semple | Grāmatu tārps

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s