Adatas acs, Kens Folets

Pēdējo reizi spiegu romānu lasīju, šķiet, pusaudža vecumā. Atceros, ka man ļoti patika “Navaronas lielgabali” un “Berlīnes memorands”, kur bija par 2.pasaules karu, spiegiem, un sižets bija tik aizraujošs un strauju pavērsienu pilns, ka izlasīju grāmatu vienā naktī (ja pavisam godīgi, es pilnīgi un absolūti itin neko neatceros, kas tur notika, tik zinu, ka bija par karu un varen interesanti).

Manuprāt, šis ir pirmais Foleta darbs ko lasu (vismaz man tā šķiet, jo ir kaudzēm grāmatu, ko esmu lasījusi agrajos jaunības gados, taču praktiski neatceros), turklāt šis ir visnotaļ slavens un klasisks spiegu romāns ieturēts vislabākajās šī žanra tradīcijās, tādēļ nopriecājos, kad, sadarbībā ar Zvaigzne ABC izdevniecību, tas nonāca manās rokās.
Sižets ir straujš, nežēlīgs un veiksmīgi savīts kopā ar reālo vēsturi, tādēļ vēl jo aizraujošāks. Vācu spiegs ar segvārdu Adata ir uzzinājis par lielo britu noslēpumu, un, ja šo atklājumu izdosies nogādāt fīreram, tad 2.pasaules karš, visticamāk, Sabiedrotajiem nestu zaudējumu. Adata bēg cauri Anglijai un Skotijai, cenšoties nokļūt uz zemūdenes, kas viņu gaida, lai aizvestu pie Hitlera ar šo tik vērtīgo informāciju, taču britu slepenais izlūkdienests, kas kara laikā piesaistījis arī spēkus no akadēmiskajām aprindām, ir viņam uz pēdām. Paralēli nomaļā salā pie Skotijas krastiem dzīvo vientuļa ģimene, sasaistīta savā skarbās dzīves nolemtībā, taču viņu dzīves tiek apgrieztas kājām gaisā, kad nelaimīgu notikumu sakritības dēļ pie viņiem nonāk Adata.

Kopumā grāmata ir ļoti kvalitatīvs un vīrišķīgi skarbs izklaides produkts. Tēli ir smalki izstrādāti, sižets veido virteņu virtenes un valoda ir tik tekoša, ka grāmatu var mierīgi izlasīt divu vakaru laikā.

*Šo grāmatas eksemplāru man laipni piedāvāja izdevniecība apmaiņā pret godīgu atsauksmi. Šeit izteiktais viedoklis ir tikai un vienīgi manis pašas un nekādā veidā neatspoguļo izdevniecības viedokli.

Advertisements

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 3 zvaigznes, Latviski ar birkām , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Adatas acs, Kens Folets

  1. Druvis saka:

    Jums noteikti ļoti patiks: “Zilā aploksne ; Neredzamā divīzija”
    stāstījums par latviešu slepeno aģentu bīstamajām gaitām Latvijā, par ārzemju spiegu graujošo darbību Latvijā , jeb kurā kara daļā, jeb kurā lauku miestiņā. Šī grāmata jāizlasa katram latvietim. jāzina

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s