Betvingade; Simona Ahrnstedt

Pēc tam, kad biju izlasījusi Ārnstedes pirmo grāmatu, kas savā žanrā bija visnotaļ pieklājīga, un, zinot, ka viņai nupat šīs vasaras beigās ir iznācis otrais romāns, nenocietos un, pirms gara pārlidojuma uz Jauno pasauli, nopirku arī to.
Un nebiju vīlusies, lidmašīnai ideāli piemērota grāmata. Aizraujoša, viegla un ar laimīgām beigām:)

Stāsts ir par 14.gadsimta Zviedriju, kad, kā jau Viduslaikos pienākas, sieva ir vīra īpašums un pilnībā atkarīga no viņa labvēlības. Bagāta muižnieka vienīgā meita Iliāna, pēc vairākiem pārpratumiem un nelaimīgām sakritībām, tiek piespiesta apprecēties ar karaļa bruņinieku Markusu, kurš visā valstī zināms kā nežēlīgs un skarbs karotājs un Zviedrijas karaļa vārda nesējs visā Eiropā. Protams, ka vēlāk izrādās, ka viņš nebūt nav tāds kā par viņu runā ļaudis un Iliāna ātri vien iemīlas savā vīrā. Taču ceļš uz abu laimīgu mīlestību nav rozēm kaisīts un traucēklis ir ne vien abu (bet jo īpaši galvenā varoņa) personīgās problēmas un aizspriedumi, bet arī galma intrigas un seni pagātnes ienaidnieki.

Kopumā jāteic, ka autore nav zaudējusi ne grama no tām labajām īpašībām par ko viņu slavēja jau pirmās grāmatas sakarā – valoda ir laba, sižets aizraujošs un vēsturiskais fons samērā detalizēti izstrādāts, kas ļauj novērtēt rakstnieces veiktos pamatīgos pētījumus par attiecīgo laika posmu.
No manis rakstniecei divi papildus plusi: viens par to, ka negāja vieglāko ceļu un, līdzīgi kā citas šī žanra autores, neturpināja pirmo grāmatu ar “n-tajiem” turpinājumiem, jo galu galā tēlu sistēma jau izstrādāta, laikmeta galvenās iezīmes apgūtas, varētu tik drukāt un drukāt. Otrs pluss par samērā detalizēto vides atspoguļojumu un tā laika karaļpāra – Magnusa Ēriksona un karalienes Blanšas atainojumu, kur var just autores patieso interesi par šiem vēsturiskajiem tēliem un viņu likteņiem. Kā jau iepriekš minēju, ir jūtams, ka Ārnstede patiešām ir veikusi pamatīgu izpēti par aprakstīto laika posmu un tā laika valdošajiem spēkiem.
Kvalitatīva izklaide (sievietēm, šis tomēr ir klasiks sieviešu romāns, piedodiet par aizspriedumainību), piemērota brīžiem, kad gribas pilnībā iegrimt grāmatā un uz kādu brīdi aizmirst par apkārējo pasauli, jācer, ka ar laiku tiks izdota arī latviešu valodā.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 3 zvaigznes, Zviedriski ar birkām , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

5 Responses to Betvingade; Simona Ahrnstedt

  1. Lasītāja saka:

    Man patīk, ka Tu raksti par zviedru grāmatām. Atsvaidzinoši. 🙂

  2. Gunta saka:

    Kur var šīs autore sotro grāmatu iegādāties?

  3. Atbalsojums: De skandalösa; Simona Ahrnstedt | Grāmatu tārps

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s