Rural Affair; Catherine Alliott

Jaunākā grāmata no britu vieglās sieviešu literatūras rakstnieces. Eljota parasti nepieviļ ar labo valodu, raito sižetu un iespēju brīžiem skaļi iesmieties. Tādēļ drošu sirdi izvēlējos šo kā vienu no garā pārlidojumā lasāmajām grāmatām (e-lasītāji ar iespēju salādēt n-tās grāmatas šādās situācijās tomēr ir zelta vērtē , kad katrs liekais bagāžas kilograms ir nozīmīgs).

Jāteic, ka šoreiz es jutos nedaudz apmulsusi, jo šī grāmata pieskārās daudz nopietnākām tēmām, nekā parasti, turklāt visnotaļ dziļi mēģināja attēlot galvenās varones depresiju, kas, gan nevilkās pārāk ilgi, un tomēr…

Galvenā varone Popija ir divu mazu bērnu māte, kuras vīrs Fils ir tikko kā gājis bojā traģikomiskā negadījumā. Popija vīru nekad tā īsti nav mīlējusi un laulības dzīve nav bijusi piepildīta ar laimi un prieku. Tomēr, pat ja viņš nebija ideālais vīrietis, mazie bērni ir zaudējuši tēvu un tagad Popijai jāsāk patstāvīga dzīve kā vientuļajai mātei. Ar vīra nāvi un bērēm viņa it kā tiek galā visnotaļ labi (jo Fils principā bija diezgan liels kretīns, līdz ar to patiesu sēru un dziļu bēdu ne Popijai, ne viņas tuvākajiem nav), taču viņas pasaule sabrūk, kad neilgi pēc bērēm uzzina, ka Fils patiesībā nemaz nebija tas, ko viņa iedomājās un viņam ir bijusi pilnīgii paralēla dzīve. Šis atklājums iegrūž Popiju samērā dziļā depresijā, no kuras tad viņa pamazām kārpās ārā un sāk veidot savu jauno dzīvi bez Fila. Protams, ka parādās arī daži pielūdzēji un pašās grāmatas beigās atklājas, kurš tad ir Popijas lielā mīlestība un ideālais vīrietis.

Kopumā grāmatai nebija ne vainas, es pat teiktu, ka šoreiz Eljota mēģinājusi izkāpt no ierastā vieglās literatūras lauciņa, saglabājot tradicionālo sižeta virzību uz “happy end”, tomēr paralēli ieskatoties dziļāk varoņu jūtu pasaulē un rīcības pamatojumā.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 3 zvaigznes, Angliski ar birkām , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to Rural Affair; Catherine Alliott

  1. Atbalsojums: Ketrina Eljota „Zāles pret vientulību” | Sibillas grāmatas

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s