Sniegavīrs, Jū Nesbē

Kārtējais romāns norvēģu rakstnieka Jū Nesbē radītajā sērijā par detektīvu Hariju Holu. Biju dzirdējusi, ka šis esot viens no visslavētākajiem Nesbē darbiem, daudzi to uzskatot par līdz šim labāko norvēģu kriminālromānu. Nepārzinu visu norvēģu kriminālžanra klāstu, taču, pēc manām domām, viennozīmīgi šis ir labākais līdz šim lasītais Nesbē darbs.

Harijs Hols tiek ierauts nebeidzamā notikumu un intrigu virpulī, kur pazūd sievietes, plosās nežēlīgs slepkava “Sniegavīrs”, turklāt izskatās, ka, kā jau vienmēr, darbs ir neatraujami savijies ar Harija privāto dzīvi.
Šis tiešām ir ļoti labs detektīvromāns. Skandināvu kriminālžanra tradīcija savās spožākajās izpausmēs. Drūmi, baisi, ārkārtīgi aizraujoši. Grāmata laupa nakts miegu, jo to vienkārši nevar nolikt nost, ir jāizlasa līdz beigām. Pilnīgi noteikti šī grāmata ir liekama vienā plauktiņā ar Lārsona Millenium triloģiju. Noderēs tumšajiem ziemas vakariem, kad tā vien gribas iegrimt citā pasaulē ar grāmatu rokās. Vai arī kā ļoti laba Ziemassvētku dāvana:)
Jācer, ka “Zvaigzne ABC” turpinās izdot Nesbē darbus, un arī jācer, ka rakstnieks spēs noturēt pats sev uzlikto tik augsto latiņu. Ak jā, kas nav mazsvarīgi – ļoti labs tulkojums, laba, dabiski ritoša valoda. Mūsdienās nez kāpēc tas kļūst par arvien lielāku retumu.

*Šo grāmatas eksemplāru man laipni piedāvāja izdevniecība apmaiņā pret godīgu atsauksmi. Šeit izteiktais viedoklis ir tikai un vienīgi manis pašas un nekādā veidā neatspoguļo izdevniecības viedokli.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 4 zvaigznes, Latviski ar birkām , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

5 Responses to Sniegavīrs, Jū Nesbē

 1. Lasītāja saka:

  Ļoti ziemīgs vāks.
  Lūdzu, pastāsti par savu dzīvi grāmatās!

 2. Dainis Gžibovskis saka:

  Pašlaik lasu šo grāmatu – pagaidām esmu izlasījis tikai pirmās 150 lappuses, bet darbs šķiet ļoti labs – vismaz no Nesbē darbiem pagaidām labākais.

 3. Dace saka:

  Izlasīju, ļoti patika. Mazliet runāju norvēģiski, tas man ļāva viegli lasīt un atcerēties tēlu vārdus, kas varbūt citiem sagādāja nelielas grūtības. Noteikti zlasīšu autora pārējos darbus.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s