Bright Young Things; Anna Godbersen

bright young thingsIr 1929.gads, Ņujorka. Amerikā valda sausais likums, taču ballītes sit augstu vilni, gangsteru piegādātais alkohols plūst straumēm, un lielpilsētā dzīve saved kopā trīs jaunas sievietes. Katrai no viņām ir pavisam atšķirīgs mērķis – Kordēlija savā kāzu dienā ir aizmukusi no Amerikas vidienes mazpilsētas, lai sameklētu Ņujorkā savu tēvu; viņas labākā draudzene Letija ir devusies līdzi, lai kļūtu par dziedātāju, bet Astrīda ir bagātnieku bohēmas garlaikota skaistule, kas mēģina atrast savu vietu dzīvē.

Man acīmredzot ir parādījusies kaut kāda vilkme uz pagājušā gadsimta sākuma aprakstiem, jo īpaši, Amerikas. Varbūt, ka apogeja būs “Lielā Getsbija” ekranizācija un tad es beidzot nomierināšos. Bet pagaidām es grāmatnīcās tīri neapzināti paķeru tieši tās grāmatas, kas apraksta šo laika posmu, pat, ja ir skaidrs, ka nekāda augstvērtīgā literatūra tā nebūs.
Tāpat bija arī šoreiz – atradu pie nocenotajām grāmatām un, protams, nevarēju noturēties. Vēlāk grāmata kādu laiku nelasīta iegūla plauktā, taču braucot ceļojumā paņēmu līdzi ar domu, ka izskatās kā viegla literatūra, kas noderēs garajiem pārbraucieniem ar auto. Tā arī bija, šī ir samērā jauka, taču viegla sava žanra pārstāve. Tomēr jāteic, ka, lai arī es vietām šķobījos par neticamajiem notikumiem, tā mani ievilka savā pasaulē un lika vēlēties uzzināt, kas ar galvenajām varonēm notika tālāk.

Kā izrādās šī ir pirmā grāmata no triloģijas, ko sarakstījusi, man nezināma, taču, kā izrādās, noteiktā auditorijā pietiekami pazīstama rakstniece Anna Godbersen, kura kļuvusi slavena ar savu young adult bestselleru The Luxe (4 grāmatas) par Ņujorkas meitenēm 19.un 20.gs.mijā.

Brīdī, kad beidzu lasīt, protams, gribējās zināt, kas ar varonēm notiks tālāk, līdz ar to manā Kindlā pavisam drīz nonāca arī atlikušās divas daļas, taču tikmēr jau pirmā interese paspēja noplakt un pagaidām vēl turpinājumiem neesmu pieķērusies.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 3 zvaigznes, Angliski ar birkām , , , , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s