Hipnotizētājs, Lārss Keplers

hipnotizetajsLārss Keplers ir Zviedrijā dzīvojoša rakstnieku pāra pseidonīms un šis autoru duets tiek slavēts kā viens no labākajiem skandināvu tumšo kriminālromānu žanra pārstāvjiem. Jau labu laiku pētīju zviedru grāmatu e-veikala akcijas, kur viņi ļoti cītīgi promotēja Keplera jaunāko grāmatu (“Sandmannen”) pie reizes piedāvājot ļoti labas cenas iepriekšējām grāmatām, taču tā arī nesaņēmos nevienu nopirkt. Taču, kad mūsu pašu grāmatnīcā ieraudzīju apgāda “Mansards” izdoto Keplera “Hipnotizētāju” (kas tiek dēvēta par rakstnieku pāra slavenāko veikumu), nevarēju atturēties nenopirkusi, jo kādu laiku nebija lasīts patiesi baiss un aizraujošs skandināvu kriminālromāns.

Grāmata sākas ar šausmonīgu trejkāršu slepkavību ģimenē, kur izdzīvojis ir tikai dēls Jūsefs, kurš ir komā. Taču izrādās, ka ir arī vecākā māsa, kura visticamāk ir nežēlīgā slepkavas nākamais upuris, tādēļ, lai no Jūsefa uzzinātu kaut ko vairāk par iespējamo māsas atrašanās vietu un pašu noziegumu, tiek pieaicināts slavenais hipnozes speciālists Ēriks Marija Barka.
Pamazām parādās vēl paralēlas sižeta līnijas, kas apmēram grāmatas vidū nojauc ritmu un pazaudē oriģinālo nozieguma izmeklēšanas līniju. Pēc tam gan atkal tiek mēģināts visas līnijas savīt kopā, tomēr jāteica, ka sižeta nevienmērīgums brīžiem traucēja. Paši tēli ir interesanti un labi izstrādāti, taču atkal jau traucē tas, ka tie vispirms grāmatā parādās ļoti izteiksmīgi, bet pēc kāda laiciņa gandrīz pilnībā pazūd.

Kopumā grāmata, protams, bija laba savā žanrā – baisa, nežēlīga, nakts mieru laupoša. Tomēr man traucēja sižeta nevienmērīgums, trūka vienota ritma, tādēļ nevaru pievienoties daudzu lasītāju slavinājumiem, ka šī ir vienlīdzīga konkurente Lārsona triloģijai, taču noteikti ir kandidāte uz otro vietu.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 3 zvaigznes, Latviski ar birkām , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s