Ellīgs gads Parīzē, Stīvens Klārks

elligs gads parizeStīvena Klārka grāmatas nosaukums un anotācija uz pēdējā vāka jau vēsta par to, ka sagaidāma ironiska grāmata, kura visticamāk būs raiti lasāma ik pa brīdim iesmejoties. Tā arī ir.
Autors ir britu žurnālists, kurš savu debijas romānu (šo pašu grāmatu) sākotnēji ir izdevis pats, bet vēlāk tā kļuvusi pieprasīta visā pasaulē, un tagad Klārks jau sarakstījis vairākus turpinājumus, kuri arī ir iekarojuši lasītāju popularitāti.

Stāsts ir par jaunu britu vīrieti Polu Vestu, kurš uz gadu ir noslēdzis darba līgumu Parīzē, lai kādā franču uzņēmumā kā mārketinga direktors vadītu projektu par angļu tējnīcu tīkla izveidi Parīzē. Viņš ierodas Francijā pacilāts un aizrautības pilns, taču pamazām viņa entuziasms noplok saskaroties ar franču darba stilu, nelaipnu apkalpojošo personālu, nenebeidzamajiem streikiem un galu galā, nesavāktiem suņu izkārnījumiem uz ielām, kuros viņš sākumā visu laiku pamanās iekāpt. Par laimi ir arī jaukas lietas, piemēram, izcila pārtika, skaistas un seksīgas sievietes utt. Pamazām Pols pats kļūst par parīzieti, kas īpaši skaidri parādās viņa vizītē mājās Lielbritānijā, kur viņš vairs nejūtas īsti iederīgs un saprot, ka ir pārņēmis vairākas franču paražas un arī domāšanas veidu. Notikumi rit raiti un galvenais varonis paspēj gan izbaudīt francūziešu mīlu, gan zaudēt darbu, gan iekulties vēl dažādos piedzīvojumos.

Autors ir vērīgi un ļoti ironiski (nebūt ne politkorekti) aprakstījis dažādos francūžu paradumus un ieražas, par kurām dzirdējis būs vai ikviens, tādēļ vēl jo amizantāk ir lasīt kā viņš pats pamazām pieņem šīs, viņu sākumā kaitinošās, lietas un grāmatas beigās izvēlas palikt Parīzē, nevis doties atpakaļ uz dzimteni.

Grāmatu var izlasīt ļoti ātri – man tas prasīja divus vakarus, jo tā ir tiešām viegla un jautra izklaide, kas ļauj aizmirst par ikdienas darbiem. Brīžiem man nedaudz traucēja nenoslīpētais tulkojums (“adoptācijas dokumenti”? tiešām?), taču kopumā bija interesanti un smieklīgi. Tagad zināšu, ka, ja sagribēsies, ko līdzīgu, jāsameklē Klārka turpinājumi šai grāmatai, gan jau tie arī nodrošinās jautrus brīžus.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 3 zvaigznes, Latviski ar birkām , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to Ellīgs gads Parīzē, Stīvens Klārks

  1. Atbalsojums: Pusdienas Parīzē, Elizabete Barda | Grāmatu tārps

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s