Gone Girl; Gillian Flynn

gone girlViens no 2012.gada bestselleriem, kas jau kādu laiku bija manā “must read” kaudzē (nevis kaudzītē, bet kaudzē), taču es visu laiku nevarēju saņemties sākt lasīt, baidoties, ka, spriežot pēc atsauksmēm, šī grāmata man laupīs jau tā īsās nakts miera stundas.
Tik traki beigās nebija un es, sev par pārsteigumu, grāmatu lasīju gandrīz nedēļu, būdama pārāk aizņemta ar pārējo dzīvi un atlikušās nakts miera stundas tomēr atvēlot miegam, nevis lasīšanai. Būtībā man tas pat patika, jo deva ilgāku laiku apdomāt un izgaršot grāmatā notiekošo, atšķirībā no citām reizēm, kad grāmatu apriju vienā, divās naktīs un pēc tam jau vairs praktiski neko neatceros.

Par sižetu praktiski neko nevar teikt, lai neatklātu kādu spoileri, līdz ar to varu vienīgi teikt, ka grāmata ir par laulātu pāri – Niku un Eimiju un viņu laulību, kas realitātē izrādās pavisam citādāka, nekā sākumā šķiet, turklāt galvenā intriga ir – viņu kāzu piektajā gada dienā Eimija ir pazudusi bez pēdām. Niks pamazām atklājas kā arvien nepatīkamāks tipāžs, taču nav skaidrs vai tiešām viņš ir varējis noslepkavot Eimiju būdams tāds bezrakstura ņuņņa?
Viss, vairāk neko nedrīkst teikt. Grāmatā ir pavērsieni un pavērsiens. Autore liek mums noticēt kaut kam vienam, bet tad izrādās, viss ir pavisam citādāk. Nezinu kā latviskot “page turner”, taču šī nu ir īstā grāmata, kur lappuses šķiras pavisam viegli un ātri.

Galvenā doma par to, cik labi mēs pazīstam cilvēkus sev līdzās, ir atspoguļota ļoti veiksmīgi – tā, lai arī lasītājam sētu aizdomu šaubas un mudinātu domāt par savu realitāti, ne tikai grāmatā notiekošo. Galvenie varoņi būtībā ir samērā nepatīkami, taču tikai maz pamazām, pa kārtām lobās nost viss nepatiesais un atklājas patiesība.

Jau pirms sāku lasīt, biju dzirdējusi vairākas atsauksmes par to, ka beigas ir radījušas vilšanos. Jāteic, ka man, kā reiz šķita, ka beigas bija ļoti atbilstošas un ticamas, ņemot vērā kopējo sižeta līniju un pamatdomu par to, cik ļoti viss ir sačakarēts dažu varoņu galvās.

Laba izklaide, tiešām laba.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 4 zvaigznes, Angliski ar birkām , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to Gone Girl; Gillian Flynn

  1. Atbalsojums: Where’d you go, Bernadette; Maria Semple | Grāmatu tārps

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s