Aizmirstais dārzs, Keita Mortone

aizmirstais darzsPēc “Orhideju nama” izlasīšanas vēlējos palasīt vēl kādu ģimenes sāgu, tādēļ paldies Aigai, kas ieteica Mortones “Aizmirsto dārzu”, jo šī grāmata ideāli atbilda manām vēlmēm.

Stāsts vienlaicīgi tiek attēlots no vairākiem skatupunktiem dažādos laikos, paralēli lēnām atklājot trīs sieviešu likteņus.

Vistālāk pagātnē sniedzas Elīzas Meikpīsas stāsts – viņa ir rakstniece, kas sarakstījusi brīnišķīgas pasakas (man par lielu prieku, dažas bija iekļautas grāmatā, liekot gandrīz vai noticēt reālas pasaku rakstnieces esamībai), dzīvojot 19.un 20.gadsimtu mijā.
Tad nāk Nella, kura ir uzaugusi Austrālijā, taču, kā viņai 21 gada jubilejā atklājis viņas tēvs, patiesībā šī nav viņas īstā ģimene un viņa ir atrasta kādā Austrālijas ostā viena pati un pamesta, tikai ar nelielu koferīti, kurā cita starpā ir arī Elīzas sarakstīta pasaku grāmata. Piegušā vecumā Nella dodas uz Angliju noskaidrot savas izcelšanās noslēpumus un tiek jau tik tālu, ka Kornvolā nopērk māju ar slepenu dārzu, kura ir agrāk piederējusi Elīzai, un plāno pārvākties uz turieni uz dzīvi, lai turpinātu risināt pagātnes mistērijas, taču neparedzētu iemeslu dēļ, šo plānu viņa neīsteno un paliek dzīvot Austrālijā. Neparedzētais iemesls ir viņas mazmeita Kasandra, kura  tad arīdzan ir trešā galvenā varone šajā grāmatā.
Kasandra pēc vecmāmiņas nāves atklāj, ka ir mantojusi noslēpumaino mājiņu ar dārzu Kornvolā un dodas uz turieni noskaidrot, kāpēc gan Nella ir nopirkusi šo īpašumu un, ko tas sevī slēpj.

Pamazām atklājas gan tas, ko 1975.gadā noskaidroja Nella, gan Kasandras atklājumi tagadnē, līdz ar to brīžiem var būt grūti izsekot, kura, cik tālu ir tikusi savā izmeklēšanā. Taču kopumā grāmata lasās ļoti raiti un viegli. Jauka, kvalitatīva izklaide.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 3 zvaigznes, Latviski ar birkām , , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to Aizmirstais dārzs, Keita Mortone

  1. Atbalsojums: Noslēpuma glabātāja, Keita Mortone | Grāmatu tārps

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s