Neatstājot pēdas, Gijoms Miso

neatstajot pedasFranču mūsdienu romāns, kas gozējas bestselleru listēs un esot vispārdotākā grāmata Francijā 2012. gadā.
Floriste no Parīzes un restorāna īpašnieks no Sanfrancisko burtiskā vārda nozīmē saskrienas Ņujorkas lidostā un nejauši samainās ar mobilajiem telefoniem. Pamazām urķējoties pa otra privātajām lietām, kas tiek glabātas mazajā aparātiņā, abi arvien vairāk sapinas paši savā starpā, turklāt vēl izrādās visam pa vidu ir arī kriminālintriga, kas padara šo, citādāk samērā banālo un melodramatisko romānu, lasāmu.

Ja godīgi, es pat īsti nezinu, ko teikt. Grāmata lasās apbrīnojami viegli un spēj noturēt intrigu, kādēļ gribas ātrāk tikt līdz beigām. Atvaļinājumā labi noderēja gan man, gan mammai, kura arīdzan izlasīja grāmatu ļoti ātri. No otras puses, sižets brīžiem ir tik samocīts un banāls, ka, ja nebūtu, jau augstāk minētās kriminālintrigas, es droši vien tā arī nebūtu izlasījusi līdz galam. Turklāt, es nezinu vai tā ir tulkojuma vaina, vai arī oriģinālā ir tas pats (par ko es šajā gadījumā nemaz nebrīnītos) – valoda ir daudzviet ļoti stīva un pat samākslota. Nu tik nedabisks skanējums, ka es regulāri pie sevis noburkšķēju: “Nu, come on…”.

Jāatzīst tas ir apbrīnojami, ka neskatoties uz vāji izstrādātajiem tēliem, kuriem  grūti noticēt (jo loģikas tur brīžiem trūkst tik ļoti, ka bail), samāksloto valodu un baltiem diegiem šūto sižetu, tomēr grāmatu gribas izlasīt līdz beigām, turklāt ātri.
Un par francūžu literāro gaumi es biju augstākās domās (no otras puses, ņemot vērā, Greja 50 nokrāsu panākumus pasaulē, nav par ko brīnīties, tikai žēli jānopūšas).
Grāmata piemērota pludmalei, žēl, ka vasara jau beigusies.

Attēls ņemts šeit.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 2 zvaigznes, Latviski ar birkām , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s