Seating Arrangements; Maggie Shipstead

seating arrangementsKādas ģimenes anatomija – šī frāze bija pirmā, kas man ienāca prātā, kad domāju, ko lai raksta par grāmatu.

Visa darbība norisinās vien 3 dienās – nedēļas nogalē, kad paredzētas van Meteru ģimenes vecākās meitas Dafnes kāzas.
Ģimenes galva Vins ir veiksmīgs un situēts vīrietis labākajos gados (59, ja gribam būt precīzi), kurš turklāt ir arīdzan ļoti principiāls, pārliecināts par savu taisnību un kārtību mīlošs. Grāmata sākas ar to, ka Vins sakrāmē mantas, lai nākamajā rītā ar mašīnu  dotos no Konektikutas uz ģimenes brīvdienu māju kādā nomaļā Jaunanglijas salā, kur jau ir sapulcējušies pārējie ģimenes locekļi, lai nosvinētu, neplānoti stāvoklī palikušās, Dafnes kāzas. Vins ir sadrūmis un norūpējies ne tikai tāpēc, ka parasti tik idilliski mierīgās salas mājā šoreiz noteikti nebūs nekāds miers un kārtība, bet arī tādēļ, ka nezin kā tikt galā ar savu kaislību pret meitas draudzeni Agatu, kas, protams, arīdzan visu nedēļas nogali pavadīs kopā ar Dafni viņu ģimenes mājā.
Vēl Vinu bažīgu dara jaunākā meita Līvija, kuras sirdi ir salauzis Vina mūžīgā un kvēlākā sāncenša dēls Tedijs, tādejādi meitene šķiet kļūst par pārāk vieglu mērķi līgavaiņa vedēja neķītrajiem nodomiem.

Nedēļas nogale un pašas kāzas šķiet ir saplānotas ar militāru precizitāti, taču, pateicoties Vina emocionālajai krīzei (vai dzīves apnikumam, vai kā nu to kurš sauc) un pārējo ģimenes locekļu individuālajām problēmām, visa plānotais pasākums draud pārvērsties par katastrofu.

Kopumā man patika, taču es neteikšu, ka biju sajūsmā. Ļoti laba mūsdienu satīriska proza, kas veiksmīgi ataino varoņu dzīves uzstādījumus un atmasko liekulību. Izklaidējoši un bija arī diezgan daudz par ko padomāt, taču, lai es teiktu, ka bija izcili, tomēr kaut kas pietrūka. Es īsti nespēju noformulēt – kas tieši, jo, lai arī sākumā man šķita, ka varbūt nobeigums varēja būt jēdzīgāks, tomēr vairāk par to padomājot, ir skaidrs, ka nekas cits droši vien nebūtu šķitis loģisks, ievērojot arī visu romāna gaitu. Tomēr kaut kāda klasiskā “ievads – kulminācija – noslēgums” rituma man pietrūka, jo vienu brīdi šķita, ka viss ir tikai viena vienīga kulminācija.

Attēls ņemts šeit.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 3 zvaigznes, Angliski ar birkām , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s