Viesnīca “Pastis”, Pīters Meils

viesnica pastisKārtējais romāns par biznesa haizivi, kas no drūmās Londonas pārceļas uz saulaino Provansu, lai baudītu franču dzīves jaukumus (un dīvainības).

Pīters Meils iekarojis arī latviešu lasītāju atzinību ar jauko un ironisko autobiogāfisko romānu “Gads Provansā“, turklāt viņš ir arī “A Good Year” grāmatas autors, pēc kuras uzņemta visnotaļ burvīgā un slavenā filma ar tādu pašu nosaukumu. Meils ir sarakstījis arī  veiksmīgu turpinājumu savam autobiogrāfiskajam darbam, bet “Viesnīca Pastis” ir viņa pirmais mēģinājums radīt romānu, kas nav autobiogrāfisks, bet gan patstāvīgs daiļļiteratūras pārstāvis. Ne velti saka, ka pirmie kaķēni jāslīcina, jo, lai arī grāmata, protams, lasās viegli un noteikti nav tas sliktākais, ko es savā dzīvē esmu lasījusi, tā arī nav nekas īpašs, pat nekvalificējas kā “laba izklaide”. Pēc šī romāna viņš ir publicējis arī citus, arī jau pieminēto “A Good Year”, kas, cik es noprotu, ir padevušies daudz veiksmīgāki.

Grāmata ir par reklāmas aģentūras vadītāju Saimonu Šovu, kurš dzīvo Londonā, ir nesen šķīries un kopumā ir vienkārši noguris no dzīves, bezjēdzīgā vāveres riteņa un dzīšanās pakaļ arvien naudīgākiem klientiem. Tā nu soli pa solim Saimons nokļūst Provansā, iepazīstās ar burvīgo francūzieti Nikolu un iegādājas savā īpašumā bijušo žandarmērijas ēku ar nepārspējamu skatu uz Liberonu kalniem, kur, kopā ar Nikolu un savu mūžīgo izpalīgu Ernestu, izveido viesnīcu “Pastis”.  Paralēli grāmatā risinās arī vēl viena sižeta līnija, kur grupiņa dažāda kalibra noziedznieku plāno bankas aplaupīšanu Provansā. Beigās, protams, abas sižeta līnijas kaut kā saslēdzas kopā.

Es gribēju brīvdienās palasīt kaut ko vieglu un ironisku, un principā jau tā arī bija. Taču grāmatai trūka “dzirksts”, jo, ja godīgi, es to pamazām mocīju veselu nedēļu, kas nozīmē, ka trūka aizrautības. It kā jau tur viss bija, notikumi risinājās raiti, daži no tiem bija pat ticami, tomēr kopumā tā šķita samākslota un bez Meilam raksturīgā sarkastiskā viegluma.

Ļoti ceru, ka latviski tiks izdoti arī citi, daudz veiksmīgākie, Meila darbi (piemēram, turpinājums “Gadam Provansā”), jo šis noteikti nebija tas labākais par ko tērēt naudu.

Vērtējums: 2 no 5 zvaigznēm.

Attēls ņemts šeit.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 2 zvaigznes, Latviski ar birkām , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to Viesnīca “Pastis”, Pīters Meils

  1. Atbalsojums: 2014.gada mēnešu pirmie teikumi | Grāmatu tārps

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s