Mrs.Bridge; Evan S.Connell

mrs.bridgeIzcila grāmata, nepelnīti maz pamanīta mūsdienu amerikāņu literatūras klasika.
Izlasīju jau pirms kāda laika, taču šis nu ir tas gadījums, kad grāmata ir pārāk laba, lai par to varētu kaut ko atbilstošu pateikt, neizklausoties pārāk patētiski, tajā pašā laikā, nenovērtējot par zemu.

Grāmata sastāv no 117 īsām nodaļām (vai precīzāk – skečiem), kur ir aprakstīta tipiskas amerikāņu vidusslāņa ģimenes dzīve starpkaru gados un arī 2.pasaules kara sākumā. Galvenā varone India Bridge ir mietpilsoniska mājsaimniece, kuras vīrs ir veiksmīgs jurists Kanzasā, līdz ar to viņa var atļauties dzīvot mājās, pieskatīt mājkalpotāju, audzināt bērnus un pavadīt laiku ar sev līdzīgām sabiedrības dāmām.

Šis ir izcils mietpilsoniskā vidusslāņa attēlojums, kur sieva pamazām no jaunas meitenes pārvēršas kundzītē gados un brīžiem apjauš savas esības bezjēdzību, kamēr vīrs uzskata, ka vienīgais kā viņš var ģimenei palīdzēt, ir pelnīt vairāk naudas, līdz ar to viņš ir pilnībā atsvešinājies no saviem tuvajiem, un lielāko dzīves daļu pavada darbā.
Autors šajā grāmatā ļauj ielūkoties Indijas prātā, viņas vēlmē izprast savus bērnus, nesekmīgajos centienos pasākt kaut ko sevis attīstībai. Viņas vēlme visiem izpatikt, izvairīties no konfliktiem, tā arī nerada iespēju viņai izrauties no savām vientulības važām. Laiks rit, taču nekas tā arī nemainās, līdz ar to viņa arvien nospiedošāk izjūt savas eksistences nolemtību.

Es vienmēr esmu apbrīnojusi talantīgu rakstnieku spēju dažos teikumos pateikt tik daudz, gluži kā gleznotājs ar dažiem otas triepieniem spēj attēlot veselu pasauli. “Mrs. Bridge” ir izcils paraugs šādam talantam.
Šī grāmata ir sarakstīta 1959.gadā, bet pēc desmit gadiem autors ir sarakstījis arī saistīto grāmatu “Mr.Bridge”, kur tiek attēlota laulātā pāra dzīve no vīra skatu punkta. Lieki teikt, ka arī šī grāmata nu ir manā drīzumā izlasāmo grāmatu sarakstā.

Pēc abām grāmatām ir arī uzņemta filma “Mr. & Mrs.Bridge” ar Polu Ņūmenu un viņa sievu arī reālajā dzīvē, Džoannu Vudvordu galvenajās lomās.

Vērtējums 5 no 5 zvaigznēm.

Attēls ņemts šeit.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 5 zvaigznes, Angliski ar birkām , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to Mrs.Bridge; Evan S.Connell

  1. Atpakaļ ziņojums: 2014.gada mēnešu pirmie teikumi | Grāmatu tārps

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s