Labu apetīti! Pīters Meils

labu apetitiBritu rakstnieks Pīters Meils varētu būt viens no pamatlicējiem izklaidējošās literatūras žanram par ārzemnieku dzīvi Francijā. Viņa slavenais romāns “Gads Provansā” ir tulkots arī latviski (tāpat arī ne tik veiksmīgais “Viesnīca “Pastis“”) un tagad ir iznācis arī viens no šī romāna turpinājumiem.
Nezinu gan kādēļ izdevniecība nolēma izdot pēdējo no 3 turpinājumiem, taču, tā kā tie ir lasāmi kā atsevišķi darbi, nav obligāti ievērot secību, nedz arī obligāti izlasīt “Gadu Provansā” pirms ķerties pie “Labu apetīti!”.

Šis esot “Ceļojums pa Franciju ar nazi, dakšiņu un korķviļķi”, un tā ir diezgan precīza grāmatas esence. Oriģinālā romāns saucas “French Lessons”, ko laikam ir grūtāk latviskot, taču būtībā tās ir franču maltīšu kultūras mācībstundas.

Meils ir nolēmis aprakstīt franču kulinārijas kalendāru viena gada laikā – viņš apmeklē gadskārtējo trifeļu misi, piedalās varžu ēšanas festivālā, kas katru gadu aprīļa pēdējā svētdienā pulcē varžu mīļotājus no visas Eiropas, paviesojas gliemežu gadatirgū un apbrīno gadskārtējā Bordo vīna maratona dalībnieku izturību. Vēl, protams, ir daudz un dažādi pasākumi, kuros viņš pamanās iefiltrēties, ar patiesu cieņu un sajūsmu aprakstot franču kaislīgo un godpilno attieksmi pret ēdienu (un dzērienu arī, protams, jo runa jau nav tikai par vīniem, ir arī kalvadosi, armanjaki utt.).

Sākumā es īsti nevarēju ielasīties un bija sajūta, ka grāmatas ritms nedaudz bremzē, taču tad viss aizgāja kā pa diedziņu. Meils ar tādu apbrīnu uzlūko franču spēju jebkuras pusdienas pārvērst par gandrīz vai sakrālu ceremoniju, ka gribot negribot arī lasītājs tiek aizrauts līdzi šajā pielūgsmes pilnajā attieksmē pret ēdienu.

Grāmata ir jauka, viegla izklaide, tomēr arīdzan ļoti informatīva, jo īpaši man patika sadaļa par Michelin ceļvedi, taču arī citi aprakstītie fakti un notikumi ir ļoti interesanti.

Vienīgais brīdinājums – nedrīkst lasīt ar tukšu vēderu.

Vērtējums: 3 no 5 zvaigznēm.

Attēls no personīgā arhīva.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 3 zvaigznes, Latviski ar birkām , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to Labu apetīti! Pīters Meils

  1. Atbalsojums: 2014.gada mēnešu pirmie teikumi | Grāmatu tārps

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s