The Vacationers; Emma Straub

vacationersKamēr vēl nav pienākuši Ziemassvētki, jāuzraksta beidzot par dažām grāmatām, kuras izlasīju vasaras atvaļinājuma laikā. Kā pirmā no tām, grāmata ar perfekti piemērotu nosaukumu “The Vacationers” un arī atbilstošu sižetu.

Stāsts ir par kādas amerikāņu ģimenes 2 nedēļu vasaras atvaļinājumu Maljorkā. Principā jau tā ir diezgan klasiska pieeja – paņemam dažādu problēmu māktus un atsvešinājušos ģimenes locekļus, piemetam klāt vēl pa kādam pretrunīgam draugam un ieliekam visus vienā mājā uz noteiktu laika posmu. Pilnīgi skaidrs, ka ātri vien sāksies rīvēšanās, konflikti, uz āru izlīdīs vairāk vai mazāk netīri noslēpumi un šīs brīvdienas pavisam noteikti nelīdzināsies dzīvesstila žurnālos attēlotajai atvaļinājuma idillei.

Ņujorkas intelektuāļi Frenija un Džims pēc 35 gadiem laulībā mēģina tikt galā ar Džima gājienu pa kreisi ar jaunu meiteni, kā rezultātā viņš ir ticis atlaists no darba. Viņu dēls Bobijs dzīvo Maiami ar gados krietni vecāku draudzeni Karmenu, kura ir apsēsta ar fitnesu, savukārt Bobijs ir iegrimis parādos līdz ūkai. Meita Silvija tūlīt dosies prom uz koledžu un viņas vienīgā vēlme ir pēc iespējas ātrāk zaudēt nevainību. Maljorkā ģimenei pievienojas arī senu draugu pāris Čārlzs un Lorenss, kuri mēģina adoptēt bērniņu.

Kaut arī sižets ir visnotaļ paredzams, tomēr grāmata ir uzrakstīta ļoti talantīgi, kā ar maziem otas triepieniem pamazām atklājot katra tēla raksturu un brīnišķīgo salu, kurā norisinās romāna darbība. Jaukākais šajā darbā ir, ka autore dod iespēju lasītājam dziļāk ieskatīties katrā stāsta varonī, saredzēt, ka ne viss ir tik melns kā to mālē, līdz ar to ļaujot iejusties katra tēla ādā un saprast viņa rīcības motīvus. Vecās parunas par to, ka viena pagale nedeg un tā tālāk, to visu šeit var atrast.

Interesanta un izklaidējoša lasāmviela. Salīdzinoši viegla, taču ļoti labi uzrakstīta.

Vērtējums: 3 no 5 zvaigznēm.

Attēls ņemts šeit.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 3 zvaigznes, Angliski ar birkām , , , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s