The Silkworm; Robert Galbraith (a.k.a. J.K. Rowling)

silkwormMan ļoti patika pirmais Roulingas detektīvs “The Cuckoo’s Calling”, tāpēc ar nepacietību gaidīju, kad iznāks nākamais darbs sērijā par privātdetektīvu Kormoranu Straiku.

Šajā grāmatā Kormorana privātdetektīva prakse jau ir uzņēmusi apgriezienus, pateicoties veiksmīgi atrisinātajai Lulas Lendrijas slepkavībai (pirmajā grāmatā), kas guva plašu publicitāti, tādēļ Kormorans vairs nav gluži uz bankrota sliekšņa. Lielākoties klienti pie viņa griežas saistībā ar šķiršanās prāvām, šad tad viņš paveic kādu darbiņu pazīstamam dzeltenās preses žurnālistam un principā viss notiek mierīgi un bez lieliem pārsteigumiem. Taču pārsteigumu sev Kormorans sagādā pats, kad piekrīt uzņemties Leonoras Kvinnas lietu – samērā nestabilā paskata sieviete ierodas pie viņa un histēriski pieprasa atrast viņas vīru, rakstnieku Ouvenu Kvinnu. Ir diezgan skaidrs jau no paša sākuma, ka nez vai par šo darbu būs labs honorārs, turklāt no Leonoras vispār sākumā ir grūti saprast par ko ir runa.

Pamazām Kormorans tiek ievilkts literatūras profesionāļu pasaulē – aģenti, konkurējošas izdevniecības, vēl jo vairāk konkurējoši rakstnieki un tā tālāk. Izrādās, ka Ouvens Kvinns, savulaik būdams viens no daudzsološajiem  literatūras spīdekļiem ar savu dumpinieka slavu, tā arī nav spējis vairs radīt neko dižu pēc viņa veiksmīgā debijas darba. Tomēr tagad viņš esot sarakstījis skandalozu grāmatu “Bombyx Mori” (kas nozīmē zīdtārpiņš, no šejienes arī romāna nosaukums), kur attēlojot sadomazohismu, kanibālismu un vēl visādas šausmas, ir atmaskojis daudzus Londonas literārās pasaules spīdekļus. Līdz ar to ir diezgan skaidrs, ka ir ne mazums cilvēku, kuri nevēlas piedzīvot šīs grāmatas izdošanu.

Paralēli Kvinna meklēšanai sižetā risinās arī Kormorana un Robinas attiecību līnija. Starp abiem parādās arvien lielāks saspringums, pēc tam, kad Kormorans ir iepazinies ar Robinas līgavaini Metjū, kurš nebūt neatbalsta savas iecerētās karjeru. Tikmēr Robina pati jūtas nedaudz nodota no Kormorana puses, jo viņai šķiet, ka tiek bīdīta malā, un viņas priekšnieks neredz viņas dedzību un talantu. Kaut patiesībā Kormorans cenšas Robinu pasargāt, lai vēl vairāk neiedragātu viņas jau tā trauslās attiecības ar Metjū.

Jau atkal man nācās secināt, ka ne velti Roulinga ir ieguvusi pasaules slavu, viņas stāstnieces talants ir neapšaubāms un šis atkal ir gadījums, kad sižeta attīstība ir vienlīdz interesanta kā paši tēli.
Kāds draugs teica, ka viņam šī Roulingas sērija atgādinot “Midsommeras slepkavības” un, jāteic, tas ir ļoti precīzs salīdzinājums.

Jauka, aizraujoša un kvalitatīva izklaide.

Vērtējums: 4 no 5 zvaigznēm.

Attēls ņemts šeit.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 4 zvaigznes, Angliski ar birkām , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

4 Responses to The Silkworm; Robert Galbraith (a.k.a. J.K. Rowling)

  1. Dainis Gžibovskis saka:

    Jau ilgu laiku uz šo grāmatu metu acis – noteikti sev uz Ziemassvētkiem šo romānu uzdāvināšu.
    Prieks lasīt tik pozitīvu atsauksmi par šo darbu. + Golbraits aka Roulinga raksta par man tik mīļām tēmām – sākumā par modes biznesa pasauli, bet tagad par literatūras pasauli. Laime pilnīgā. 🙂

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s