Överenskommelser; Simona Ahrnstedt

Šo grāmatu nupat ir izdevusi Zvaigzne arī latviešu valodā (ar nosaukumu “Nepakļāvīgā”), tomēr es izvēlējos lasīt oriģinālā tīri vienkārši tā iemesla dēļ, lai atsvaidzinātu savas zviedru valodas prasmes, turklāt pēc anotācijas šķita, ka šī būs no grāmatām, ko viegli un ātri var izlasīt un pēc tam tikpat ātri aizmirst.

Romāns ir kārtīgs “historical romance” žanra pārstāvis. Cik es noprotu, tad Simona Ārnstede ir pirmā no zviedru autoriem, kas debitējusi šajā žanrā. Es esmu lasījusi šo to no šī žanra slavenākajām amerikāņu autorēm, Džūlijas Kvinnas un Lisas Kleipasas, un, jāteic, ka Ārnstede noteikti neatpaliek šajā konkurencē, drīzāk pat ir galvas tiesu pārāka. Grāmatā ir ļoti laba valoda, saistošs sižets, rūpīgi izstrādāti tēli un vide. Autore esot ārkārtīgi daudz laika pavadījusi bibliotēkās un muzejos, lai pēc iespējas precīzāk izzinātu un attēlotu laikmeta iezīmes (darbība norisinās 19.gs.beigās Zviedrijā, Francijā kā arī šis tas notiek Amerikā un Anglijā) un šo ieguldījumu var just.

Par sižetu runājot, laikam jau nav vērts īpaši izplūst garos aprakstos, jo tas ir samērā klasisks šī žanra pārstāvis. Galvenā varone ir zinātkārā, daudz lasījusī, par sieviešu līdztiesību cīnīties gribošā Beatrise, kas pēc vecāku nāves ir nonākusi neģēļa tēva brāļa apgādībā, savukārt galvenais varonis ir ārkārtīgi gudrs, veiksmīgs un izskatīgs norvēģis Sets, kurš pēc visnotaļ skarbās bērnības ir pats saviem spēkiem izsities pasaulē kā bagāts uzņēmējs. Viņi satiekas, iemīlas, pa vidu ir kaudzēm pārpratumu, nelabvēļu utt., taču beigās visi ir laimīgi. Kā tam arī šādās grāmatās ir jābūt:)

Kopumā šis ir visnotaļ kvalitatīvs “guilty pleasure”, kas, bez pretenzijām uz literatūras augstajiem plauktiem, ļauj aizmirsties savā pasaulē un atslēgties no ikdienas.
Autorei nupat augustā esot iznācis arī otrais romāns, šoreiz par 14.gadsimta Zviedriju, un, kādā brīdī, kad dienas šķiet jo īpaši drūmas un pelēkas, es ļoti labprāt izlasīšu arī to.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 3 zvaigznes, Zviedriski ar birkām , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Överenskommelser; Simona Ahrnstedt

  1. Atbalsojums: De skandalösa; Simona Ahrnstedt | Grāmatu tārps

  2. Atbalsojums: Betvingade; Simona Ahrnstedt | Grāmatu tārps

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s