Where’d you go, Bernadette; Maria Semple

bernadettePar šo grāmatu amerikāņu “lifestyle” blogeres sajūsminājās praktiski vienbalsīgi, un, tā kā iepriekšējo reizi pēc šādas aplausu vētras es, pateicoties viņām, sev biju atklājusi “Parīzes sievu“, nolēmu, ka laikam jau jāizlasa arī grāmata par pazudušo Bernadeti.
Lasītāju atsauksmes solīja aizraujošu intrigu, netipisku stātsījuma veidu (pirmā daļa ir kompilācija no zīmītēm, e-pastiem, vēstulēm un atmiņām) un nespēju nolikt grāmatu nost, kamēr nav izlasīta.

Principā tā arī bija, man pat dīvainā kārtā brīžiem nedaudz atgādināja “Gone Girl“, bet drīzāk kā tās gaišais pretmets, jo grāmata par Bernadeti ir ļoti intriģējoša, taču pilnīgi noteikti gaiša, viegla un aizkustinoša.

Pirmā daļa, kā jau minēju, ir kompilācija no dažādiem avotiem – šeit Bernadetes piecpadsmitgadīgā meita Bī vāc kopā visu informāciju, lai noskaidrotu, kas noticis ar mammu pirms viņas mistiskās pazušanas.
Pamazām uzzinām, ka Bernadete ir jaunībā bijusi veiksmīga, daudzsološa arhitekte. Sieviete, kurai ir ass prāts un kura nekaunās to likt lietā. Tomēr kaut kas ir noticis, Bernadete ir pilnībā pametusi karjeru un kopā ar super veiksmīgo IT ģēniju, vīru Eldžiju pārcēlusies uz Sietlu, lai Eldžijs varētu veidot karjeru Microsoft kā viens no tā flagmaņiem. Sietlā Bernadete arvien vairāk ieraujas sevī, viņai parādās aizvien izteiktākas agorafobijas iezīmes un viņa labprāt vispār neietu ārā no mājas (kas arī ir nevis vienkārši māja, bet bijusī meiteņu skola, ēka, kurā aug nezāles un valda mitrums), ja vien nebūtu ik dienas jāved Bī uz skolu. Bernadete visādi mēģina izvairīties no komunikācijas ar pārējiem privātskolas vecākiem, kuri viņai šķiet tukši un liekulīgi. Beigu beigās, Bernadete sev nolīgst virtuālo asistentu Indija, kas pārvalda visas viņas ikdienas nodarbes (cik nu ir iespējams to izdarīt ar interneta starpniecību).
Taču tad pienāk brīdis, kad Bī pieprasa savu apsolīto balvu par izcilām sekmēm – viņa grib, lai visa ģimene dodas uz kruīzā uz Antarktīdu, un tas nu Bernadetei šķiet par traku.

Vairāk saturu pārstāstīt nav jēgas, taču galvenā doma – lasīt nav garlaicīgi. Pēdējā laikā man kaut kā grūti sakoncentrēties un maz ir grāmatu, kuras negribētos nolikt malā jau pēc 15 minūtēm. Šis nebija tas gadījums, noderēja kā reiz, lai aizmirstos un vienkārši lasītu.

Man tiešām ļoti patika kā laba, aizraujoša izklaide, kur, turklāt var izbaudīt meistarīgi izveidotos raksturus. Pati Bernadete, kura ir tik pretrunīga, ka lasītājam nav skaidrs vai viņa tam patīk, vai tomēr nē. Arīdzan pārējie, otrā plāna tēli ir ļoti savdabīgi, interesanti un atklāj savu būtību visnotaļ pārsteidzošā veidā. Man ļoti patika arī cik veikli autore it kā vieglas otas vēzieniem ieskicē apkārtējo sabiedrību, Sietlu, privātskolas vecākus – tik viegli un tajā pat laikā tik precīzi.

Vērtējums 4 no 5 zvaigznēm.

Attēls ņemts šeit.

About Grāmatu tārps

pavasarazieds@yahoo.co.uk
Šis ieraksts tika publicēts 4 zvaigznes, Angliski ar birkām , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Where’d you go, Bernadette; Maria Semple

  1. Sisyphus saka:

    Vai Tev patika nobeigums? Man tas likās nedaudz par vienkāršu un aprautu. Godīgi sakot, biju cerējis uz ko vairāk, ņemot vērā citu blogeru sajūsmas spiedzienus (tas gan vairāk ir domāts ārpus Latvijas).

    • Hmm, ja godīgi, es vairs pat neatceros, ko domāju par nobeigumu:) Jā, laikam es arī padomāju, ka varētu taču kaut kā spilgtāk finišēt, taču, ņemot vērā, ka grāmatu nobeigumi kā tādi ir daudzu interesantu grāmatu vājais punkts, es šoreiz pat īsti tam nepievērsu uzmanību. Grāmata kalpoja savam mērķim – tapt izlasītai ar patiesu interesi un bez vēlmes nomest malā puslasītu. Šajā reizē man ar to pietika:)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s